Galská táborová vesnice Miličín

 

 

Na první pohled vypadá naše vesnice jako každá jiná, ale kromě velmi osobitých a přátelských obyvatel se naše vesnice může pyšnit ještě jednou zvláštností, a sice tím, že stále úspěšně vzdorujeme náporům římských vojsk, která na nás pravidelně útočí. Caesar by si totiž rád podrobil celou Gálii, mnoho vesnic již podlehlo, ale my nemusíme mít strach, neboť dokud máme kouzelný nápoj, jehož recepturu zná jen náš druid, a díky němuž jsme neporazitelní.

 

Náš druid Paralenix, příbuzný známého Panoramixe, podělil recept na tajný nápoj od svých předků a nesmí jej nikomu prozradit, neboť v nepřátelských rukou by mohl natropit více škody než užitku! Takového nápoje se stačí jen trošku napít a okamžitě se dostaví nadlidská síla, která všechno a všechny přemůže!!! Jediný, kdo tento nápoj už pít nemusí a přesto má stále sílu je náš největší jedlík – Obelix, ten totiž do nápoje spadl, už když byl malý a do dnes patří se svým nejlepším přítelem Asterixem a věrným psem Idefixem k nejodvážnějším obyvatelům naší vesnice.

 

Dá se říci, že druhým Idefixovým nejlepším přítelem je vedle Obelixe Štěněfix, je to sice člověk, ale kolikrát se zdá, jakoby měl duši zvířete, neb si s faunou rozumí kolikrát více než s některými Galy.

Naše galská vesnice je plná milých obyvatel, jejichž rodiny zde žijí již po celé generace. Od nepaměti jsme zde žili v klidu a míru, vesnici jsme postavili vlastníma rukama za dozoru našeho technického odborníka Pepixe Patomatoxe. Sice se mu kolikrát věci nepodaří na první pokus, ale to se zlepšilo od té doby, co se oženil. Vzal si dívku ze sousední galské vesnice  Katkotissu, je to kořenářka, která má mezi předky také druidy, tudíž velmi dobře ovládá léčitelství, což je vždy k nezaplacení!

 

Ať máme kouzelný nápoj nebo ne, tak naše existence by se neobešla bez Žrasovařixe Brabixe, který sytí naše hladové krky, neboť umí uvařit kance asi na 1000 způsobů!

 

Kromě kanců máme ale také moc rádi rybí speciality, jejichž dodavatelem je náš milý Kaprofix. Ryby, které dováží, mají neuvěřitelnou chuť, šušká se, že je to prý tím, že rybkám při lovu nijak neubližuje, neutiskuje je v sítích a ani je nenapichuje na háčky, nikdo dodnes nezjistil, jak je tedy loví, ale prý jim snad domlouvá či co… U Jupitera, vždyť na tom nezáleží, hlavně, že to funguje.

Hlavní velitel vesnice sice nosí sukni, což na první pohled může nepřítele zmást, ale jakmile spatříte její přísný pohled, tak je všem hned jasné, že s Miladixou si není radno zahrávat.

 

Pýchou vesnice je kráska jménem Lucifix, za níž jezdí nápadníci z celé Gálie, ale naštěstí je to rozumné děvče, které se snad z naší domoviny odvézt jen tak nedá. Většina galů má velmi sportovního ducha a fyzicky zdatné tělo, někteří galové se dokonce pravidelně účastní Olympijských her, kde jim již několikrát sám velký Jupiter pomohl dosáhnout sportovních úspěchů a vyfouknout tak trofeje zlotřilým Římanům, mezi naše nejzdatnější patří například sourozenecké duo Šipkofix se Zlatoplombou nebo všemi mastmi mazaný Brejlofix či bojovná Minama.

 

O mladé nebo spíše malé galíky se stará především Helunix, má tu takovou galskou školku, dalo by se říct, bez ní by nám už šly děti asi brzy študovat mimo vesnice, ale takhle se drží hezky doma.

 

Každý den je u nás jiný, což je nutné dokumentovat, kouzelné obrázky všech a všeho loví každodenně  Svijanix, naproti tomu Barbuchix je takovou neposednou písařkou, která denně zapisuje dění do kronikových papyrů, ale díky jejím neposedným vlastnostem ji není ve vesnici vidět každý den, často někde trajdá a nikdo pořádně neví, kdy se zas objeví…

 

 

Paralenix
Paralenix
press to zoom
Katkokissa a Pepix Patomatox
Katkokissa a Pepix Patomatox
press to zoom
Kaprofix
Kaprofix
press to zoom
Lucifix
Lucifix
press to zoom
Brejlofix
Brejlofix
press to zoom
Šipkofix
Šipkofix
press to zoom
Svijanix
Svijanix
press to zoom
Štěněfix
Štěněfix
press to zoom
Brabix
Brabix
press to zoom
Miladixa
Miladixa
press to zoom
Zlatoplomba
Zlatoplomba
press to zoom
Minama
Minama
press to zoom
Helunix
Helunix
press to zoom
Barbuchix
Barbuchix
press to zoom

ASTERIX & OBELIX